У Центру за културу „Драган Кецман“ у Кучеву свечано је отворена дводневна едукација намењена удружењима грађана са територије општине Кучево, као и суседних општина. Овај догађај представља трећи циклус предавања у оквиру ширег програма који организује Кабинет министра без портфеља задуженог за унапређење развоја недовољно развијених општина на територији Републике Србије.
Присутнима се на самом почетку обратио виши саветник у Кабинету министра, Саша Ђорђевић, који је истакао значај оснаживања цивилног сектора за локални развој. Након њега, учеснике је поздравио председник Општине Кучево Ненад Микић, који је изразио захвалност ресорном кабинету на успешној сарадњи и нагласио да ће Општина Кучево, у складу са својим могућностима, наставити да пружа континуирану подршку раду локалних удружења. Скупу је присуствовала и чланица Општинског већа Сања Вукојевић.
Према званичној агенди, првог дана едукације предавач Јовица Дамјановић водио је модул на тему „Управљање волонтерима – како привући, мотивисати и задржати волонтере“. Други део радног дана био је посвећен теми „Лидерство у пракси: технике које мењају тим“, коју је изложио проф. др Ванче Бојков.
Програм се наставља и сутра, када ће Јовица Дамјановић говорити о диверсификацији прихода како организације не би зависиле искључиво од једног пројекта. Едукацију ће заокружити проф. др Ванче Бојков предавањем о легалитету и легитимитету као темељним условима на којима почива одрживост и кредибилитет организација цивилног друштва.
